Näitan kõiki 6 tulemust

Õhupuhastajad on kaasaskantavad seadmed, mis sisemise filtri ja ventilaatori abil eemaldavad ruumi õhust soovimatud osakesed. Seejärel tsirkuleerib õhupuhasti puhastatud õhu ruumi tagasi. Filtreerimisprotsess kordub ja sellega paraneb pidevalt siseõhu kvaliteeti.

Tänapäeval on loomulikult kasutusel ka palju keerukamad õhupuhastid, mis täidavad korraga mitut erinevat funktsiooni. Näiteks Dyson õhupuhasti omab mitut andurit, mis tuvastavad õhus olevad saasteained, enne kui need kahes või kolmes eraldi etapis välja filtreeritakse. HEPA-filtrisüsteem püüab kinni tolmu, õietolmu, ülipeened osakesed ja bakterid, samal ajal kui aktiivsöekiht eemaldab õhust ebameeldivad gaasid ja lõhnad.

Paljudel õhupuhastitel on olemas õhupuhasti ionisaator, et püüda kinni osakesed, mis muidu oleksid välja filtreerimiseks liiga väikesed. Õhuionisaator eraldab aga ioone ehk laetud osakesi, et aidata õhupuhasti filtritel õhust saasteaineid kinni püüda ja sellega tagada veelgi kõrgem õhupuhtuse tase.

Õhupuhastaja kasutamine toob palju eeliseid

Õhupuhastajad on vaieldamatult vajalikud astmaga inimestele. Õietolm või tolmulestad, võivad vallandada astma, põhjustades hingamisraskusi. Loomulikult on õhupuhasti allergikule samuti suurepärane abiline, sest see eemaldab õhust allergiat tekitava tolmu, õietolmu ja allergeenid.

Aktiivsöega õhupuhastid suudavad eemaldada õhust kahjulikke keemilisi saasteaineid, vältides mitmete terviseprobleemide ohtu. Lisaks neutraliseerib õhupuhastaja ebameeldiva lõhna ja eemaldab õhust ka lemmikloomade karvad.

Näpunäited õhupuhasti kasutamiseks

Puhasta või vaheta filtreid regulaarselt, sest õhupuhasti filter kogub aja jooksul rohkelt saasteaineid ja nii kaotab sinu õhupuhastaja aja jooksul oma tõhususe. Lõpuks ei suuda see enam õhku puhastada ja vahetamata filtriga õhupuhastaja kasutamine muutub lihtsalt energia raiskamiseks. Loe ja järgi täpselt oma õhupuhastaja kasutusjuhendis olevaid õhupuhasti filtri vahetamise juhiseid.

Peaksid tagama, et õhupuhasti asuks suhteliselt ruumi keskel. Samuti aseta see tasasele pinnale. Oluline on tagada, et valitud asukoht ei blokeeriks õhu sisselaskeava. Samuti peaksid suunama puhta õhu voolu ruumi poole. Kindlasti ära aseta õhupuhastaja peale raamatuid, vaase või midagi, mis võib blokeerida õhuvoolu või muuta seadme sätteid.

Väiksema ruumi puhul kulub õhupuhastajal ruumi õhu täielikuks puhastamiseks tavaliselt kuni 30 minutit. Suuremate ruumide puhul võib õhupuhastil kuluda kaks kuni kolm tundi, et siseõhu kvaliteet paraneks. Õhu puhastamine on aga pidev protsess, kuna õhuvool ruumis muutub pidevalt. Sa ei saa oma õhupuhastit paar tundi lasta töötada ja siis eeldada, et õhk on pikaks ajaks puhas.

Õhupuhasti ja niisutaja ööpäevaringne ruumis töötamine on eriti kasulik inimestele, kellel on allergiad või astma. Väikesed õhupuhastid kasutavad alla 50 vatti elektrit, keskmised õhupuhastid aga kuni 100 vatti või veidi rohkem. Seega ei pea sa muretsema liigse energiatarbimise pärast isegi kui õhupuhasti on terve päeva sisselülitatud.

Sarnaselt kliimaseadmetega töötavad õhupuhastajad väiksemates ruumides tõhusamalt, kuna suudavad kiiremini eemaldada mikrotolmu, lõhnad ja allergeeni. Kui jätad õhupuhastit kasutades uksed või aknad lahti, siis pääseb kogu puhas õhk välja. Seega lülita elektri säästmiseks lihtsalt õhupuhastajad ukse avamisel välja.

Õhupuhastajad pole ainsad seadmed õhukvaliteedi parandamiseks

Soodsad õhupuhastid teevad palju tööd ära ruumi siseõhu kvaliteedi parandamisel, kuid tolmuosakesed ja allergeenid pole õhukvaliteedi juures ainsad tegurid. Tihti on siseruumides probleemiks ka puudulik õhuniiskus. Ehkki niisutav õhupuhasti suudab suudab õhuniiskust parandada on spetsiaalsed õhuniisutid tihti parem valik.

Eriti oluline on õhuniisutaja magamistuppa soetamine tagamaks meeldiv ja rahulik uni. Vaikne õhupuhasti ja parim õhuniisutaja teevad magamistoas õhukvaliteedi parandamisel ära suure töö ja sa saavutad märkamatult enda ja pere jaoks kodus hoopis uuel tasemel siseõhu kvaliteedi.

289.00  TASUTA TRANSPORT KULLERIGA
GARANTII 2 AASTAT K.A FIRMAD.
289.00  TASUTA TRANSPORT KULLERIGA
GARANTII 2 AASTAT K.A FIRMAD.
399.00  TASUTA TRANSPORT KULLERIGA
GARANTII 2 AASTAT K.A FIRMAD.
599.00  TASUTA TRANSPORT KULLERIGA
GARANTII 2 AASTAT K.A FIRMAD.
289.00  TASUTA TRANSPORT KULLERIGA
GARANTII 2 AASTAT K.A FIRMAD.
289.00  TASUTA TRANSPORT KULLERIGA
GARANTII 2 AASTAT K.A FIRMAD.