KUIDAS VALIDA KÜTTEKEHA TERRASSILE?


Kui sa elad oma majas või omad terrassi, siis oled ilmselt kaalunud võimalust soetada väline küttekeha. See on lihtsaim lahendus pikendada suveõhtuid või veeta õues aega ka sügisel.

Kui oled aga otsinud veebist väliterrassi kütteseadmeid, tead juba arvatavasti, et saadaval on väga palju valikuid. Mõnda varianti toidab gaas, teisi õli ja neid kõiki on erinevates hinnaklassides.

Kuid viimastel aastatel on ühe populaarsemaks muutunud infrapuna kütteseadmed, kuna need omavad mitmeid eeliseid, millega alternatiivsed tooted ei suuda konkureerida.
Seda silmas pidades lõime artikli, kuidas just endale õige lahendus leida.

Infrapuna küttekeha eelised

Enne kui süveneme sellesse, milline variant on sulle parim, toome välja mõned punktid, miks infrapuna kütteseadmed on paremad kui õli- ja gaasivalikud.

Kiire kuumus – infrapunasoojendid suudavad koheselt soojust pakkuda, samas kui õli- ja gaasialternatiivide soojenemine võtab veidi aega.

Püsiv kuumus – õli- ja gaasikütteseadmed soojendavad õhku, mis peagi tõuseb kõrgemale ja kaob. Infrapuna soojuskiirgurid soojendavad selle asemel lähedal asuvaid objekte, tänu millele on teil endal soe.

Keskkonnasõbralik – infrapuna küttekehad ei vaja töötamiseks fossiilkütust ega tooda toksilist süsinikdioksiidi, mis tähendab, et need on keskkonnasõbralikumad.

Energiatõhusad – Võrreldes alternatiividega on infrapuna soojuskiirgurid kuluefektiivsemad, sest tarbivad vähem energiat ja soojendavad vaid ette antud objekte/inimesi.

Vaikne töö – ilma ventilaatori või mootori taustal vurisemista on terrasil istuda tunduvalt mõnusam.

Soojuskiirguri valimine

Asukoht – Üldiselt on soojuskiirgurid kõige tõhusamad, kui need on paigaldatud istumisalast natukene kõrgemale. Siis jaotub soojus võrdsemalt kõigile all viibivatele inimestele.

Suurem ei ole alati parem – Võib olla ahvatlev valida kõige võimsam saadaolev soojuskiirgur, et kõigil oleks piisvalt soe, aga kuna tegemist on väga efektiivse seadmega, siis võib hoopis palav hakata. Seega ostke seada kindlasti vastavalt enda terrassi suurusele.
Kui sa ei ole valikus kindel, siis võta meiega ühendust ja anname sulle nõu.

Väldi odavaid valikuid – Kurbi lugusid sellest, kuidas soojendi on näiteks ära kõrvetanud majaseina või seade kestab vaid ühe hooaja on palju.
Usaldada tasub kvaliteetseid tooteid, sest kellele meeldiks igal kevadel uuesti väljaminekuid teha või majalaudist värvida.

Ärge unustage jooksvaid kulusid – vaatamata asjaolule, et infrapuna soojuskiirgurid töötavad kulutõhusalt, on siiski võimalik raha säästa ka muul viisil. Kaalu näiteks liikumisanduri kasutamist, et see automaatselt välja lülituks, kui sa selle all ei viibi.

Airvitamin müüb kõrgeima kvaliteediga VEITO soojuskiirgureid, mille valiku leiad SIIT.