ÕHUNIISUTAJA MAGAMISTUPPA SOETAMINE PARANDAB UND

Kui oled lõpuks otsustanud vabaneda oma magamistoa liigkuivast õhust on õhuniisutaja magamistuppa soetamine järgmine loogiline samm. Kuid ainuüksi otsusest ei piisa ja pead enne sobiva niisutaja ostmist jõudma selgusele, millistele kriteeriumitele peaks sinu jaoks parim õhuniisutaja vastama. Niisiis, milliseid kriteeriume peaksid õhuniisutaja magamistuppa soetamisel arvestama?

Parim õhuniisutaja on piisavalt võimas

Kõigepealt peaksid alati kontrollima niisutaja võimsust, sest õhuniisutid on mõeldud erineva suurusega ruumide piisava õhuniiskuse tagamiseks. Enne ostmist tee seega kindlaks, kas see on mõeldud kasutamiseks suures või väikses toas. Seejärel oma magamistoa suurust hinnates tead juba täpsemalt, kui võimsa õhuniisutaja magamistuppa peaksid soetama.

Pea meeles, et suurema võimsusega õhuniisutid ei ole aga alati paremad. Palju sõltub ruumist, kus ebapiisav õhuniiskus probleeme tekitab ja loomulikult ka sinu täpsetest vajadustest. Rääkides vajadustest, kui sinu magamistoas pole probleemiks mitte liiga kuiv õhk, vaid üleliigne õhuniiskus, peaksid kodus kasutusele võtma õhukuivatid, mis aitavad normaalse õhuniiskuse taastada.

 

Hea õhuniisutaja mark ja mudel

Õhuniisutaja tuppa valimisel on mark ja mudel üsna olulised. Muidugi sooviksid usaldusväärse kaubamärgi õhuniisutajat. Lisaks sellele on oluline aga ka õhuniisutaja soodne hind. Samal ajal on uuemad mudelid tavaliselt tõhusamad kui vanemad, kuigi hinnad võivad olla kõrgemad.

 

Auru tüübid

Tänapäeval võib leida sooja ja/või külma auruga õhuniisutajaid. Soojem aur lisab ruumi täiendavat soojust, samas on külm aur sinu lemmikloomade ja laste suhtes sõbralikum ning ohutum.

 

Osta lisafunktsioonidega õhuniisutaja magamistuppa

Paljudel magamistoa õhuniisutajatel on tänapäeval lisafunktsioonid. Näiteks taimerid, sisseehitatud eeterlike õlide difuusorid, õhupuhasti, erinevad režiimid ja aurutüübid. Mõned õhuniisutid võivad isegi sinu nutika kodu süsteemiga ühenduda. Seega õhuniisuti magamistuppa soetamisel võib korraga kasu saada mitmest erinevast funktsioonist.

 

Õhuniisutaja garantii ja kasutusaeg

Lõpuks kontrolli alati nii müüja kui ka tootja pakutavat garantiid. Näiteks õhuniisutaja magamistuppa soetamisel peaksid arvestama umbes kolme aastase kasutusega, eeldades, et kasutad seda 8 kuni 12 tundi päevas. Seega on õige garantii omamine sinu investeeringu tasuvuse tagamiseks ülioluline. Tuntumate tootjate õhuniisutajatele kehtib tavaliselt üheaastane garantii.