PARIM FÖÖN ON JUUKSESÕBRALIK FÖÖN

Tervete ja kaunite juuste saavutamise ja säilitamise saladuseks on leida parim föön, mis juukseid ei kahjustaks. Loomulikult mängib juuste osas rolli ka see, kas looduse poolt on antud paksud ja tihedad juuksed või mitte. Samuti kõikvõimalikud juuksehooldusvahendid (šampoonid, maskid, juukseõlid) aitavad ilusate juuste saavutamisele kaasa. Siiski on väga oluline see, kuidas juukseid kuumtöödeldakse ehk kui kasutusel on parim föön või parim föön koolutaja, siis on see kindlasti samm õiges suunas. Seda, milline  on hea föön või parim föön koolutaja, ei ole vaja katse-eksitusmeetodil tuvastada, sest alljärgnevalt oleme kirja pannud need olulised asjad, millele enne mõelda.

Milline on parim föön?

  1. Parim juukseföön on selline, millel on võimalik reguleerida temperatuuri, sest juukse paksus ja pikkus on väga erinev ning seetõttu ei ole mõeldav, et sama kuumus sobib kõikidele juuksetüüpidele. Hea juukseföön on selline, mis ise reguleerib kuumust selliselt, et see ei läheks soovitud temperatuurist kõrgemaks. Fööni kuumus mängib olulist rolli ka juuksevärvile ja peanahale. Juuksevärv võib suure kuumuse tõttu tuhmuda. Seega hea juukseföön reguleerib temperatuuri ja takistab seeläbi juuste kahjustumist.
  2. Parimad föönid on võimsa õhuvooluga, sest siis on garanteeritud, et ka kõige pikemad ja paksemad juuksed saavad väga kiiresti kuivaks. Lisaks on hea juukseföön selline, millel on võimalik kasutada ka külma õhuvoolu, et viimistleda soengut.
  3. Parim föön omab kindlasti rohkem kui ühte kiirust, sest vastasel juhul ei ole võimalik sellega erinevaid funktsioone kasutada. Näiteks kui on väga kiire, siis on tõepoolest kõige suurema kiirusega hea juuksed ruttu kuivaks saada või kiirelt soeng pähe teha. 
  4. Hea föön on praktiline ehk sellega on võimalik kasutada ka muid funktsioone peale tavapärase juuste föönitamise. Kuna juuksed on erinevad, siis on ka erinevad soovid ja võimalused, mida juustega teha. Kui mõne jaoks on parim juukseföön selline, millega saab juuksed lihtsalt kuivaks ja sirgeks, siis teisele meeldivad lokid või lained, mida üks hea föön võiks ka võimaldada teha. Mõne jaoks on parim föön koolutaja funktsiooniga, mis annab juustele vajalikku kohevust. Parim föön koolutaja on kohevusotsakuga, mis tagab selle, et juuksed ei ole peadligi.

Seda, milline on hea föön, tuleb lihtsalt järgi proovida, kuid kindlasti võiks arvesse võtta eelpool nimetatud aspekte enne, kui föön soetada. Parem on osta üks kord parim juukseföön või parim föön koolutaja (mille hinnaklass võib olla küll kõrgem) kui mitu halba fööni, mis võivad oluliselt juukseid kahjustada ning ei ole sama praktilised ja mugavad kasutamisel. Parimad föönid leiab Airvitamini veebilehelt.