PARIM ÕHUKUIVATI AITAB KODUS LIIGNIISKE ÕHU KUIVATADA

Kodus õhu liigse niiskuse vähendamine võib olla nii suur väljakutse, et vaid parim õhukuivati suudab sind soovitava õhuniiskuse saavutamisel aidata. Tegelikult võivad nii kõrge kui ka madal õhuniiskuse tase põhjustada ebamugavust ja mõnikord ka tõsiseid terviseprobleeme. 

Airvitamin veebilehe kaudu on võimalik endale soetada nii õhukuivati kui ka vajadusel õhuniisutaja, kuid vaatame antud juhul millisel juhul peaksid õhukuivati koju muretsema, et liigne õhuniiskus ebameeldivusi ja probleeme ei valmistaks.

 

Kuidas parim õhukuivati toimib?

Õhukuivatid on kasutusel kõrge õhuniiskuse korral, et eemaldada õhust liigne niiskus. Õhukuivataja aitab hallata niiskust tihti just niisketes ruumides, nagu keldrid ja garaažid. Mõnes kodus võib liigse niiskuse tõttu probleeme tekkida ainult teatud aastaaegadel, samas kui mõni teine peab hea õhukuivati korterisse muretsema aastaringseks kasutamiseks.

Kui õhk kaotab soojust, kaotab see oma võimet niiskuse säilitamiseks. Parim õhukuivati tõmbab ruumi kuuma ja niiske õhu üle külma spiraali ja nii kondenseerub õhuniiskus veeks. Vesi eemaldatakse äravoolutoru kaudu ja seejärel saadab õhukuivataja juba kuiva õhu tuppa tagasi.

 

Kuidas teada, et peaksid õhukuivati koju soetama?

Kui soovid teada, kui suur on niiskus sinu kodus, kasuta mõõtmiseks hügromeetrit. Kui niiskuse tase on üle 50%, peaksid kaaluma õhukuivati korterisse või majja soetamist. Alljärgnevalt mõned muud viisid, kuidas hinnata, kas sinu kodus on liiga kõrge õhuniiskuse tase või mitte:

  • Liigne kondensatsioon akendel. Vee kogunemine akende või terrassiuste siseklaasidele on tüüpiline märk sellest, et ruumis on liiga palju niiskust.
  • Hallituslaigud laes või seinte nurkades. Korraliku ventilatsioonita vannitubades on tavaliselt hallitusprobleemid, kuna sooja vee aur tekitab lagedele ja seintele niiskust.
  • Kopitanud lõhn. Keldrid, garaažid ja pesuruumid on sageli altid kopitanud lõhna tekkimiseks.

 

Kuidas hea õhukuivati aidata suudab?

Eemaldades õhust soovimatu niiskuse, võib parim õhukuivati aidata vältida hallituse kogunemist. Õhukuivatid vähendavad liigniiskes õhus ka allergeene, parandades sellega sinu pere tervist ja ruumi siseõhu kvaliteeti.

Õhukuivatid aitavad ära hoida ka sinu kodu konstruktsioonile tekkida võivaid kahjustusi. Keldrid on altid niiskusele ja see võib sinu kodu vundamenti kahjustada.

 

Õhukuivati keldrisse valimine

Keldrisse õhukuivatit valides tuleks arvestada nii keldri suurusega kui ka niiskustasemega. Õhukuivati müük on piisavalt mitmekesine ja olemas on eraldiseisvad seadmed väikeste ja suurte ruumide ning isegi terve kodu jaoks.

Sinu õhukuivataja ei pea õhuniiskuse reguleerimiseks pidevalt töötama. Optimaalne õhuniiskuse tase on 30-50 protsenti. Parim õhukuivati peaks selle saavutama 8 kuni 12 tunniga. Kui aga seadme võimsus on suurem, kui ruum nõuab, võid avastada, et ruum saavutab soovitud niiskusetaseme vaid mõne tunniga. Samas kui õhukuivati võimsus on ruumivajadusest väiksem, võib see ka pidevalt töötada. 

Kõige optimaalsem oleks siiski kasutada ruumi suurusele vastava võimsusega õhukuivatit ja Airvitamin veebilehel on õhukuivati müük mitmekesine ning igaüks leiab enda vajadustele vastava seadme.

 

Kui tihti peaks niiskusekoguja tühjendama?

Kuigi õhukuivati niiskusekoguja tühjendamine üks kord päevas on kõige tavalisem, võib sinu õhukuivati suurus ja kodu niiskuse tase seda vajadust suurendada või vähendada.

Kogu maja õhukuivatid ja teatud äravooluvoolikutega kaasaskantavad mudelid saab seadistada nii, et neid ei oleks vaja väga sageli tühjendada. Kuid paljudel juhtudel tuleb õhukuivati niiskusekogujat siiski regulaarselt käsitsi tühjendada, vastasel juhul lülitub seade automaatselt välja.