Akutolmuimeja – kas sellega saab päriselt kodu puhtaks

Keegi ei keela kodu puhastada harja ja kühvliga. Pole aga saladus, et tolmuimejaga saab töö tehtud kiiremini ja mugavamalt. Robottolmuimejate ja traditsiooniliste juhtmega tolmuimejate kõrval on olemas ka akutolmuimejad. Kel varasem kogemus puudub, kipuvad aga kahtlema, kas akutolmuimeja on ikkagi piisavalt efektiivne.

Kuidas teada, millal on õigeks valikuks akutolmuimejad?

Tolmuimejaga saavutab maksimaalse efektiivsuse siis, kui valid mudeli, mis sobib sinu koduga ja vastab sinu vajadustele. Traditsiooniline juhtmega tolmuimeja on hea näide. Juhtme olemasolu tähendab, et sa ei pea kunagi muretsema aku tühjenemise pärast. Kui aga pead koristamise ajal juhet mitu korda ühest pistikust teise tõstma või on tolmuimeja panipaigast välja tarimine ebamugav, kaob sul motivatsioon ja tolmuimeja seisab niisama.

Väga populaarne on robottolmuimeja soovitamine, ent seegi pole iga kodu jaoks õige lahendus. Näiteks ei sobi robottolmuimeja kodudesse, kus on põrandal väga palju asju, tavapärasest kõrgemad uksepiidad või asub kodu eri tasanditel. Nii võibki sattuda, et parimaks valikuks on akutolmuimejad.

Kas parim akutolmuimeja on juhtmega tolmuimejaga võrreldav?

Esimese akutolmuimeja puudusena nimetatakse nõrka mootorit. See ei ole aga enam ammu tõsi, sest numbriliselt võimsam mootor ei garanteeri paremat tulemust. Väga olulist rolli mängivad spetsiaalsed otsikud. Näiteks Dyson v15 komplekti kuuluvad valgustusega puhastuspea, eraldi tarvik mööbli alla pääsemiseks, Dysoni kruviga karvatarvik ja kitsas otsik raskesti ligipääsetavate kohtade puhastamiseks. Spetsiifilise ülesande jaoks disainitud otsikud teevad tööd hulga tõhusamalt, kui üks universaalne lahendus.

Tänapäevased akuga tolmuimejad ning kümne aasta tagused juhtmega tolmuimejad ei ole ka aus võrdlus. Euroopa Liit on juba piiranud kodukasutuses olevate tolmuimejate mootori lubatud maksimaalset võimsust ning edasised piirangud ei ole ka tulevikus välistatud. See tähendab, et võimsuse numbri asemel tõstetakse töö efektiivsust tehnoloogiliste uuendustega. Nii võibki juhtuda, et kümnendi tagune juhtmega tolmuimeja mootor on küll numbriliselt oluliselt võimsam, ent modernsed akutolmuimejad teevad tööd efektiivsemalt ja on kasutaja jaoks mugavamad.

Samamoodi ei saa eeldada, et aku ei kesta. Akude tehnoloogia on teinud märkimisväärseid arenguhüppeid ja seda võrdlemisi lühikese aja jooksul. Praegu ostetud varstolmuimeja aku salvestab rohkem ja pakub pikemat tööaega. Tulevikutrende vaadates võib eeldada, et need näitajad paranevad veelgi.

Multifunktsionaalne tööriist igas kodus

Selge on, et akutolmuimejad pakuvad mitmekülgseid kasutusvõimalusi. Lisaks põranda puhastamisele on võimalik puhastuspea eemaldada ja kasutada ainult toru, et pääseda kitsamatesse kohtadesse. Akutolmuimeja komplektis võib olla ka märgpesu võimaldav puhastuspea või on siis integreeritud parim käsitolmuimeja.

Varasemalt oli tavapärane, et kodus oli mitu tolmuimejat. Juhtmega tolmuimeja korraliku koristuse jaoks ning käsitolmuimeja väiksemaks ja kiiremat reageerimist nõudvaks koristamiseks. Kui sa tead, millist varstolmuimejat osta, teeb üks seade tööd kahe eest. Nii saab akutolmuimeja abil puhtaks ka auto, jahuga kaetud köögilaud ja teised kohad, kus suure tolmuimejaga on ebamugav toimetada.

Akutolmuimeja väga suur eelis on selle kompaktsus ning kättesaadavus. Tavaliselt tulevad akutolmuimejad seinale või põrandale kinnitatava laadimisdokiga. Kuna see võtab niivõrd vähe ruumi, saad doki ja akutolmuimeja paigutada täpselt sinna, kus seda kõige rohkem kasutatakse: köök, koridor või elutuba. Kohe kui tekib praht, sodi või puru, on akutolmuimeja mugavalt käeulatuses ning kodu püsib puhtana!