Pesev varstolmuimeja – kuidas ja millal on selle kasutamine kõige tõhusam?

Ei saa vist enam öelda, et kodu koristamine oleks kontimurdev tegevus. On robottolmuimeja, mis suristab rahumeeli ka siis, kui sind kodus ei ole. On akutolmuimeja, mis päästab juhtmemajandusest ning ühena uuematest alternatiividest pesev varstolmuimeja.

Mida tähendab märgpuhastusega varstolmuimeja?

Märgpuhastusega tolmuimeja on tavaliselt mudel, mille komplekti kuulub veepaagi ning märgpuhastuse mopi või rullikutega puhastuspea. Pesev varstolmuimeja tuleb toime nendegi töödega, millega isegi parim varstolmuimeja hätta jääks: ümber läinud keefirikruus, porised jalajäljed elutoapõrandal või plekiline vannitoapõrand.

Muidugi, pesev varstolmuimeja sobib koju, kus selle kasutamiseks on võimalust. Vaiba ega diivani puhastamiseks pole see parim lahendus ning ka kodudes, kus põrandad on seinast seinani kaetud vaipkattega, võib pesemisfunktsioon jääda üleliigseks. Võimalik, et siis on parem valik võimas Dyson v15?

Aga ka rohke vaipkattega kodudes tasub ostu natuke kaaluda. Reeglina on siiski vähemalt vannituba ja köök vaibavabad ja seal oleks pesemisfunktsioonist kindlasti suur abi. Nii et mõeldes millist varstolmuimejat osta, võib julgelt valida selle, mis aitab põranda tõeliselt puhtaks teha.

Et pesev varstolmuimeja teeks tööd tõhusamalt

Enne kui varstolmuimeja välja otsida, tuleb toas mingil määral kord majja lüüa. Laste mänguasjad põrandalt ära tõsta, jalanõud koridorivaibalt riiulisse panna ning sodi, mis tolmuimeja jaoks liiga suur, prügikasti visata. Alustades koristamist kõrgemalt madalamale, ehk tõmmates kõigepealt puhtaks riiulid ja lauad, on abiks parim käsitolmuimeja.

Seejärel on kord põranda käes ning alustada tuleb tolmu imemisega. Kuigi enamjaolt on pesev varstolmuimeja puhastuspeaga, millel on nii märgpuhastus kui ka puhastushari, mis tõmbab ettejäävad prahitükid kenasti tolmuimeja sisse, siis on parem suurem sodi ja tolm kuivalt ära koristada.

Enne märgpuhastust võiksid võimaluse korral vaibad kokku rullida ja eest ära tõsta. Nii on vähem manööverdamist ümber vaipade ja põrand saab põhjalikumalt puhtaks. Olenevalt puhastatavast põrandast ja kasutatavast tolmuimejast, võid märgpuhastuse tõhustamiseks kasutada puhastusvahendit. Veendu vaid selles, et kasutad õiget toodet õiges koguses, et ei kahjustaks kogemata ei põrandapinda ega tolmuimejat.

Parim pesev varstolmuimeja on sind ootamas

Võrreldes tavalise tolmuimejaga on varstolmuimeja kompaktsem ja mobiilsem. Ei pea hakkama suurt ja kohmakat tolmuimejat kuskilt panipaigast välja otsima, vaid varstolmuimeja on alati töövalmis. Selliselt pakub varstolmuimeja kiiremat reageerimisvõimalust, mis jällegi hõlbustab majapidamise puhtana hoidmist.

Ja nagu näha tehnoloogilistest edasiminekutest, võib lausa öelda, et parim tolmuimeja on pesev varstolmuimeja. Piisab ühe lisa puhastuspea olemasolust ning varstolmuimeja saab hoobilt funktsioone juurde, olemasolevatest midagi kaotamata. Kas see ei tundu siis parim lahendus kodu koristamiseks, mille võiks isegi kasutusele võtta?