MILLIST VARSTOLMUIMEJAT OSTA?

Küsimus “millist varstolmuimejat osta” võib saadaoleva laia valiku tõttu olla paljude jaoks vastamiseks üsna keeruline. Teadliku otsuse tegemiseks, milline on hea varstolmuimeja just sinu jaoks, peaksid kaaluma varstolmuimeja valimisel mitmeid tegureid. 

 

Kuidas valida varstolmuimejat ehk millist varstolmuimejat osta?

Ehk kõige olulisem kriteerium, millest hea varstolmuimeja valimisel peaksid lähtuma, on sinu põrandakatte tüüp. Varstolmuimejad võivad olla mõeldud kasutamiseks ainult kõvade põrandakatete või vaipade puhastamiseks, aga ka mõlema jaoks, sest mõnel mudelil on reguleeritavad seadistused erinevate põrandatüüpide vahel valimiseks.

Otsusta loomulikult ka kas soovid juhtmega või juhtmeta tolmuimejat. Juhtmeta varstolmuimejad pakuvad suuremat paindlikkust. Samas on neil piiratud aku kasutusiga. Teisisõnu, mõeldes millist varstolmuimejat osta, peaksid mõtlema ruumile, kus seda kavatsed kõige rohkem kasutada ja ajale, mis kulub puhastamiseks. Lisaka ka pistikukontaktide kättesaadavusele ja ligipääsetavusele.

Kindlasti võiksid lugeda erinevate varstolmuimejate kohta ka arvustusi ja küsida soovitusi sõpradelt või pereliikmetelt, kellel on varstolmuimejad. See võib anda väärtuslikku teavet erinevate mudelite töövõime ja vastupidavuse kohta.

Hinda ka varstolmuimejaga kaasasolevaid lisasid ja tarvikuid. Veendu, et need vastavad sinu puhastamiseks vajalikele nõuetele.

 

Parim varstolmuimeja

Hea varstolmuimeja on sinu vajadustele vastava piisava imemisvõimsusega. Lisaks peab selle kasutamine olema sinu jaoks füüsiliselt jõukohane.

Jõukohasus on oluline ka hinnast rääkides. Kuivõrd varstolmuimejad on erinevas hinnaklassis peaksid valima mudelite seast, mis pakuvad sinu rahaliste võimaluste piires parimat funktsioonide kombinatsiooni.

 

Dyson varstolmuimeja

Need, kes pöörduvad kodumasinate kaupluses müüja poole palvega “soovitage head varstolmuimejat” saavad tihti vastuseks: Dyson v15 tolmuimeja. Dysoni näo on tegu kaubamärgiga, mis on tuntud oma kvaliteedi poolest.

Dyson v15 on akutolmuimeja, mille tööaeg on 60 minutit ja kus kasutusel olevad tehnoloogilised lahendused tagavad võimsa vaipade puhastuse. Paljude arvates on tegu kõige võimsama ja kõige intelligentsema varstolmuimejaga.

 

Hea varstolmuimeja ja kvaliteetne õhk sinu kodus

Parimad varstolmuimejad eemaldavad 99% vaibas sisalduvast tolmust. Kuid tolmuvaba õhk ei pruugi olla ainuke kriteerium kodus kvaliteetse õhu saavutamisel. Sõltuvalt kasutusel olevast küttesüsteemist või ebapiisavast soojustusest võib sul kodus vaja minna kas õhu täiendavat niisutamist või hoopis sellest liigse niiskuse eemaldamist.

Kvaliteetsed õhuniisutajad tulevad sulle appi kui keskküte on ruumis õhuniiskuse viinud alla soovitava taseme. Kui sul on aga probleem liigse õhuniiskusega (näiteks keldris) peaksid soetama õhukuivatid, mis eemaldavad ruumist liigse õhuniiskuse ja hoiavad sinu väärtuslikust kinnisvarast hallituse eemal.