Elektriline soojakiirgur nii tuppa kui õue

Elektriline soojakiirgur loob meeldiva ja mugava keskkonna õuesolemiseks ka jahedamal ajal. Olgu tegemist hommikuse kohvijoomise, õhtusöögi või sõpradega koosviibimisega, soojakiirgur tagab, et teie terrassil või õuel on alati soe ja hubane. See võimaldab pikendada välitingimustes veedetud aega ning nautida värsket õhku ja loodust ka siis, kui ilm alt veab

Miks valida just elektriline soojakiirgur?

Elektrilised soojuskiirgurid, mis kiirgavad infrapuna, kiirgavad soojust otse inimestele ja objektidele, mitte õhule, tagades kiire ja tõhusa soojendamise. Võrreldes alternatiividega, on elektriline soojakiirgur turvaline, keskkonnasõbralik ja lihtsasti kasutatav.

Kui gaasi infrapunakiirgurit võib kasutada üksnes avatud alal, terrass või aianurk, siis infrapuna kütteseadmed nagu infrapuna soojuskiirgur ahi või elektriline infrapuna soojuskiirgur seinale on heaks lahenduseks igale poole. Nii sobib infrapuna soojuskiirgur tuppa, heaks variandiks on infrapuna küttepaneel vannituppa ning muidugi rõdule, verandale ja terrassile.

Milline kiirgur siis aga valida?

See, kui võimas terrassi soojuskiirgur oleks mõistlik valida, sõltub eelkõige sellest, millist ala soovitakse soojendada. Oluline on valida sobiv võimsus vastavalt kasutusotstarbele ja terrassi suurusele, tagamaks optimaalne soojendustase ja energiatõhusus.

Väheoluline pole ka kasutusmugavus. Väga kiiresti harjub ära sellega, kui elektriline soojakiirgur tuleb kas kaugjuhtimispuldiga või on reguleeritav nutitelefoni rakenduse abil. Nii saad sättida temperatuuri endale sobivaks ilma vajaduseta püstigi tõusta! Samamoodi võid avastada, et väga meeldiv on taimeriga mudel või kui elektri soojakiirgur on ka valgusallikaks, siis võimalus valgust hämaramaks või erksamaks sättida.

Kas infrapuna soojuskiirgur lakke, seinale, põrandale või lauale?

Vali õige asukoht, mis lubaks soojuskiirguril katta võimalikult suure ala. Kindlasti ei tohiks soojuskiirgurit kasutada asjade hoidikuna või paigutada seda teistele esemetele liiga lähedale. Esiteks vähendab see oluliselt soojakiirguri tõhusust, teiseks on see aga tõsine tuleoht.

Jälgi ka tootja poolt ette antud ohutus- ja kinnitamisjuhiseid. Kui elektriline soojakiirgur on mõeldud põrandal kasutamiseks, ei tohi sa seda hakata kettide-köite abil lakke vinnama. Sama kehtib ka siis, kui elektriline soojakiirgur peaks paiknema laual, aga sa soovid endale hoopis seinalahendust. Palju lihtsam ja turvalisem on kohe alguses mõelda, kuhu sa soovid soojakiirguri sättida ning siis juba valida lahendus, mis seda ka lubab.

Soojuskiirgur õue terrassile on vaid üks viis, kuidas olemine mugavamaks muuta

Üks asi on kvaliteetne terrassisoojendaja nagu gaasi infrapunakiirgur või infrapuna soojuskiirgur lakke. Abiks on aga seegi, kui pead terrassi ettevalmistamisel meeles muidki aspekte.

Nii võiks olla olemas mugavad istumisnurgad. Ilmastikukindlad ja mugavad mööbliesemed, polsterdus peale ning mõnus fliistekk või villane tekk käeulatusse ja see lausa kutsub lõõgastuma. Kindlasti võiks terrassil olla ka detaile ning kaunistusi nagu skulptuurid või põrandavaibad ja muidugi lilli ja üldiselt taimi.

Terrassi võib kohandada ka vastavalt aastaajale. Talvisel ajal too juurde pleede ja tekke, mis aitavad ka visuaalselt luua hubasemat meeleolu, suvisel ajal lisa aga minikülmik, et jahe jook oleks alati käeulatuses. Ja ära unusta valgustust! Sobiv valgustus loob õdusa atmosfääri ning nii ei pea päikese lahkumisega terrassilt lahkuma. Mõni elektriline soojakiirgur pakub lausa kaks ühes lahendust – nii sooja kui valgust!