INFRAPUNA SOOJUSKIIRGUR TUPPA, ET TAGADA KODUS MEELDIV SOOJUS

Paljudel on ekslik ettekujutus, et infrapuna soojuskiirgur tuppa ei sobi ja siseruumides peaks kasutusel olema klassikalised õhku soojendavad küttesüsteemid. Miski ei saaks tõest kaugemal olla. 

Infrapunaküte küttesüsteem töötab elektriga, kuid see erineb teistest elektrisoojenditest.  Infrapunasoojendi muudab elektri infrapunakiirguseks, mis soojendab füüsilisi objekte, mitte õhku. See võimaldab otsesemat ja säästlikumat kütteviisi, mistõttu on infrapuna kiirgur hea alternatiiv. Tegelikult sobib elektriga infrapuna soojuskiirgur tuppa, kui ka õues kasutamiseks.

 

Infrapuna soojuskiirgur on suurepärane terassisoojendi

Infrapuna soojuskiirgur on ideaalne välisküttelahendus, kuna see pakub tugevat kiirgavat soojust, mis aitab tasakaalustada välist külma. Terrassisoojendid toodavad soojust koheselt, nii et sa ei pea peale seadme sisselülitamist enam hetkegi külma käes istuma, et soojust tunda. 

Lisaks ei vaja terrassisoojendid erinevalt teistest välisküttelahendustest täiendavat ettevalmistust. Kui terrassisoojendi on paigaldatud, ühenda see lihtsalt vooluvõrku, lülita sisse ja koged hubast soojust, mida infrapunasoojendid pakuvad.

 

Soojendi ei kuivata ruumi õhku seega sobib soojuskiirgur tuppa

Keskküttesüsteemi üks peamisi puudusi on see, et õhu soojendamise protsessi käigus kuivatatakse ruumi siseõhku. See omakorda võib tähendada, et õhuniiskus võib langeda alla soovitava tervisliku taseme ja ruumis peab kasutusele võtma õhuniisutajad, mis õhuniiskuse taastab.   

Ehkki parim õhuniisutaja lahendab puuduva õhuniiskusega seotud probleemid on palju mõistlikum juba eos seda probleemi vältida, et ei peaks isegi mõtlema milline õhuniisutaja koju valida.

Need, kelle otsus on soetada infrapuna soojuskiirgur tuppa, ei pea ruumi õhuniiskuse muutumise pärast muretsema, sest soojuskiirgurite kasutamine ruumis ei mõjuta mingil moel õhuniiskust.