MILLINE ÕHUNIISUTAJA OMA KOJU SOETADA

Otsus, milline õhuniisutaja oma koju valida, peaks alati olema kaalutletud ja vastama nii kodustele sisetingimustele kui ka sinu enda ootuste ruumi niiskustaseme osas. See, millist õhuniisutajat valida, sõltub ainuüksi sellest, kas sa soovid, et õhuniiskus oleks suurepärane ainult üksikutes tubades või kogu majas. Vaatame lähemalt kuidas otsustada, millist õhuniisutit osta, ja mis on õhuniisuti kasutamise peamised eelised. 

Parim õhuniisutaja tagab mitmeid eeliseid

Õigesti niisutatud õhk tundub soojem. Piisavalt niiske õhk ei tõmba soojust kehast eemale ja staatilise elektri ebamugavustunne väheneb. Kui õhuniiskus on soovitatud tasemel, siis puitmööbel, kipsplaat ja krohv ei kuiva ning elektriseadmed töötavad tõhusamalt. 

Õige õhuniiskus aitab vältida nina ja kurgu ärritust, mis aitab vältida külmetushaigusi ja muid haigusi. Ehk siis otsus, milline õhuniisutaja osta, on oluline nii majanduslikult kui ka ruumis pidevalt viibivate inimeste tervise seisukohast. Kui sul on kodus probleeme hoopis liiga niiske õhuga, võiksid kaaluda õhukuivati soetamist.

 

Milline õhuniisutaja vastab sinu vajadustele?

Soeta oma vajadustele vastavalt parim niisutaja. Müügil on näiteks kaasaskantavad õhuniisutajad, millega niisutatakse üksikuid tubasid, ja terve maja niisutajad, mis niisutavad palju suuremat ala. Kodule sobivat niisutajat ostes pead otsustama, millist õhuniisutit valida, et see sobiks sulle ja sinu rahakotile kõige paremini. Pea valikute kaalumisel alati silmas oma kodu suurust.

Võta arvesse, kui õhutihe on sinu kodu. Uuemad kodud on tavaliselt varustatud kaasaegse ilmastikukindlusega ning tihendatud akende ja ustega. Vanemaid kodusid  peetakse tavaliselt rohkem õhku läbilaskvateks, kuna need ehitati ilma tänaseks saadaoleva tehnoloogiata. Hinda oma elamise õhu läbilaskvust, sest see aitab sul otsustada, milline õhuniisutaja sinu kodu kõige paremini niisutab.

 

Õhuniisutaja magamistuppa

See, milline õhuniisutaja valida, sõltub ka ruumi kasutamise otstarbest. Parimad õhuniisutajad magamistoas võivad magamise palju meeldivamaks muuta – eriti talvel, mil siseõhk kipub olema kuivem. Õhuniisutaja aitab hoida sinu kurku ja nina hüdreeritud, mis võib vähendada norskamist ja tagab mugavama une. Rääkimata sellest, et kvaliteetne niisutaja võib aidata leevendada kuiva nahka, parandada õhukvaliteeti ja isegi aidata sinu toataimede talvekuudel kaunina püsida.