PARIM ÕHUNIISUTAJA SINU KOJU JA MAGAMISTUPPA

Parim õhuniisutaja tagab sinu kodus ja magamistoas tervisliku õhuniiskuse. Ideaalne õhuniiskus ruumis on 40 kuni 60%, kuid talvisel ajal ei ole harvad juhud, kui meie kodude õhk on keskkütte kasutamise tõttu palju kuivem.

Õhuniisutaja valimine võib veidi segadust ja küsimusi tekitada, kuna õhuniisuti ostuotsust  mõjutavad paljud erinevad kriteeriumid. Uurime lähemalt, kuidas valida parim õhuniisutaja oma koju ja milliseid eeliseid sinu kodus annab parim õhuniisuti.

 

Parimad õhuniisutajad arvestavad toa suurusega

Ruumi suurus on õige niisutaja valimisel võtmetähtsusega. Kui ruum on üsna väike, pole vaja valida sinna suurt ja võimast õhuniisutajat. Samuti võib liiga väike õhuniisutaja suures ruumis pidevalt töötada, kuid ei suuda kunagi lisada õhku piisavalt niiskust. Ruumi jaoks liiga võimas õhuniisuti pole aga enam ökonoomne. Seega parimad õhuniisutajad on ruumis oleva õhu niisutamiseks just täpselt piisavalt võimsad.

 

Mis tüüpi ruumis kavatsed õhuniisutajat kasutada?

Mõtle, kus kavatsed oma õhuniisutajat kasutada ja pea seda lõpliku valiku tegemisel meeles. Erinevad funktsioonid on olenevalt kasutuseesmärgist enam või vähem olulised. 

Väikeses ruumis on oluline, et ei tekiks üleniisutamist. Seetõttu vali sisseehitatud hügromeetriga niisutaja, mis kontrollib õhu niiskust ja reguleerib end vastavalt. See tagab, et õhk ei muutu kunagi liiga niiskeks ega ka liiga kuivaks. Kui sul on ruumis probleeme liigniiske õhuga, võid kaaluda eraldi ka õhukuivati soetamist.

 

Õhuniisutaja magamistuppa

Eredalt valgustatud LED-ekraan pole midagi sellist, mida keegi magamistuppa sooviks. Seetõttu proovi valida hämardatavate tuledega või kindla öörežiimiga õhuniisuti. Magamistuba on õhu niisutamiseks sinu kodus üldse kõige olulisem ruum, sest me veedame seal ajaliselt oma päevast kõige enam. Seega vali oma magamistuppa alati kõige parem õhuniisutaja.

 

Õhuniisutaja puhastamine ja hooldus

Pea meeles, et kui sinu piirkonnas on vesi kare, tuleb õhuniisutajast katlakivi eemaldada sagedamini. Põhjalik puhastamine on siiski igal juhul hädavajalik, et vältida mikroobe ja baktereid. Seetõttu on mõistlik soetada parim õhuniisutaja, mida saab kergesti puhastada.

 

Parim õhuniisutaja on ka ökonoomne

Õhuniisutaja hügrostaat on ülioluline. See reguleerib ruumi niiskustaset. Sisseehitatud hügrostaadiga õhuniisutaja lülitub ise sisse ja välja vastavalt vajadusele, säilitades kogu aeg ruumis optimaalse õhuniiskuse taseme kasutajapoolse vähese sisendiga või ilma selleta. See on palju parem ja energiasäästlikum kui lihtsalt ise masina pidev sisse- ja väljalülitamine.