HEA ÕHUNIISUTAJA VALIMINE

Õhuniisutaja valimine võib olla veidi segadust tekitav, kuna ostuotsust võivad mõjutada paljud erinevad kriteeriumid. Uurime allolevalt lähemalt kuidas valida õhuniisutajat ja anname soovitusi, et saaksid ise oma otsuse teha ja teaksid täpsemalt, milline on sinu jaoks parim õhuniisutaja, mis vastab kõigile sinu vajadustele.


Õhuniisutaja valimine sõltub ruumi suurusest

Õhuniisuti valimine sõltub eelkõige ruumi suurusest. Kui ruum on üsna väike, peaks õhuniisutaja valik keskenduma keskmise ja väiksema võimsusega õhuniisutajatele. Väike, aga hea õhuniisutaja saab väiksemas ruumis väga edukalt hakkama. 

Samas võib väike ja hea õhuniisuti suures ruumis pidevalt töötada, kuid ei suuda kunagi lisada õhu piisava niiskuse saavutamiseks ruumi piisavalt peenikest veeauru.


Hea õhuniisuti valimine sõltub ruumist, kus kavatsed seda kasutada?

Mõtle, kus kavatsed oma õhuniisutajat kasutada. Otsusta kas põhiliseks niisutaja kasutamise kohaks on elutuba, lastetuba või hoopis magamistuba ja pea seda valiku tegemisel meeles. 

Erinevad funktsioonid on olenevalt õhuniisutaja kasutuskohast olulised. Näiteks eredalt valgustatud LED-ekraan pole midagi sellist, mida õhuniisutaja magamistuppa soetamisel sa sooviksid sellel näha. Seetõttu proovi magamistuppa valida hämardutavate tuledega või kindla öörežiimiga õhuniisutaja. 

Väikeses ruumis on oluline, et sinna ei tekiks liigne õhuniiskus. Seetõttu vali sisseehitatud hügromeetriga hea õhuniisuti, mis tuvastab õhu täpset niiskust ja reguleerib oma tööd vastavalt sellele. Sellisel moel õhuniisutaja valimine tagab, et õhk ei ole ruumis kunagi liiga niiske ega liiga kuiv.


Nii ultraheli õhuniisutaja kui kuuma auruga õhuniisuti vajab hooldust

Hea õhuniisuti töökvaliteedi tagamiseks vajab see regulaarset hooldust. Pea ka meeles, et kui õhuniisutajas kasutatav vesi on kare, tuleb katlakivi eemaldada sagedamini. Põhjalik puhastamine on siiski igal juhul hädavajalik, et vältida mikroobe ja baktereid. Seetõttu on mõistlik soetada hea õhuniisutaja, mida saab kergesti ja ilma liigsete probleemideta puhastada.


Hea õhuniisutaja energiatarbimist reguleerib hügrostaat

See, kas seadmel on hügrostaat või mitte, on ülioluline. Sisseehitatud hügrostaadiga õhuniisutid lülituva ise sisse ja välja vastavalt vajadusele, säilitades kogu aeg optimaalse õhuniiskuse taseme kas kasutajapoolse vähese sisendiga või üldse ilma selleta (välja arvatud aeg-ajalt õhuniisutaja veega täitmine). See on palju parem ja energiasäästlikum kui lihtsalt käsitisi õhuniisutaja pidev sisse- ja väljalülitamine.


Airvitamin õhuniisutaja on hea õhuniisutaja magamistuppa madala mürataseme tõttu

Müra on väga subjektiivne, paljudele meist võib väike taustamüra olla rahustav, teisest küljest on mõne inimese jaoks ainuüksi väike taustamüra juba väga häiriv ja ei lase lõõgastuda või veel vähem magada. Kui inimene on eriti helitundlik, siis Airvitamin veebilehel müüdavad õhuniisutajad on ühed kõige vaiksemad ja magamistuppa õhuniisutaja valimine võiks just sealt alata.