Infrapuna soojuskiirgur lakke on parim valik

Olles otsustanud, et sinu jaoks on parim terrassisoojendi just infrapuna soojuskiirgur, oleks hea järgmiseks otsustada, kas parimaks variandiks on infrapuna soojuskiirgur lakke, seinale, lauale või teleskoopjala abil põrandale.

Infrapuna soojuspaneel seinale või infrapuna soojuskiirgur lakke?

Kuidas siis valida, milline variant sulle kõige paremini sobib? Esimene samm on muidugi vaadata seda, kus soojuskiirgur kasutusele võetakse. Kui terrass on täiesti avatud ning katust ei ole, pole ka infrapuna soojuskiirgur lakke realistlik variant, sest seda lihtsalt ei ole kuskile kinnitada.

Väga levinud variandiks on seinale kinnitatav terrassi soojuskiirgur. Üha rohkem näeb teleskoopjalale kinnitatavat lahendust. Nii sobib sama soojuskiirgur tuppa, rõdule, verandale ja terrassile ehk täpselt sinna, kuhu parasjagu vaja,

Kas gaasi soojuskiirgur lakke on olemas?

Kindlasti tekib küsimus, kas kõne alla võiks tulla ka gaasi soojuskiirgur? Need on reeglina aga ikkagi eraldiseisvad lahendused, sest vajadus gaasiballoon kuskile ära mahutada, seab terrassisoojendi disainile olulisi piiranguid. Kuigi teoorias oleks tehtav ka selle laest riputamine või torudega ühendamine, siis reaalsuses on see riskantne. Sellises olukorras on infrapuna soojuskiirgur lakke igal juhul parem valik.

Jah, mõnikord mainitakse negatiivsena elektrilise terrassisoojendi vooluvajadust. See võib olla aga ka eelis, sest ei pea muretsema, et soojus keset mõnusat olengut otsa saab. Gaasi soojuskiirgur ja ka diisel soojuskiirgur panevad mõlemad sulle kohustuse kontrollida ja ennustada, kui kauaks veel kütusest jagub.

Infrapuna soojuskiirguri mitmed funktsioonid

On hetki, kus ainult soojusest ei piisa, vaid tahaks lisavalgust. Jah, juunikuus on tõesti pikad valged õhtud, ent sumedatel augustiõhtutel kuluks lisavalgus küll ära. Õnneks pole vaja lõket süüdata, vaid tuleb valida infrapuna soojuskiirgur lakke, millel on integreeritud LED-valgusti. Eriti hea, kui valgustit ja soojendit saab kasutada teineteisest sõltumatult.

Infrapuna soojuskiirgur lakke paigaldatakse reeglina istumisnurga või laua kohale. Laua kohale paigaldatult ei saa unustada, et infrapunakiirgur soojendab objekte. See tähendab seda, et kui õues on jahe ja sa mõtled et mõni madalamaid temperatuure vajav toit võib rahulikult laua peal oma järge oodata, siis töötava infrapunakiirguri all tõuseb temperatuur ikka kõrgemaks.

Mudeleid omavahel võrreldes vaata ka seda, kas soojuskiirguril on võimalus valida võimsusastmeid, sest päevad ning soovid on erinevad. Riputatava mudeli puhul on eriti tähtis võimsuse muutmise kasutusmugavus. Tavaliselt on selleks olemas pult, uuematel mudelitel on aga ka võimalus kasutada puldi asemel nutitelefoni rakendust.

Terrassi soojuskiirgur on tõeliselt hea lahendus, mis lubab sul õues olemist nautida ka siis, kui ilmataat alt veab. Ning nende seas tõuseb esile infrapuna soojuskiirgur lakke on ruumiliselt väga vähenõudlik – see ei võta ära ei põrandapinda ega seinapinda, vaid kasutab hoopis nutikalt tühja ruumi istumisnurga või laua kohal.