Parim akutolmuimeja – kuidas see välja valida?

Oled kindlasti teinud õige valiku, kui otsustad koju muretseda just akutolmuimeja. Kohe tekib aga uus probleem ja küsimus – kuidas leida siis see parim akutolmuimeja? Sobivaima mudeli leidmisel on esmalt abiks ootuste seadmine ja seejärel teadmine, mida valiku tegemisel jälgida.

Auto akutolmuimeja ja kodune koristus ehk kus ja kuidas kasutada?

Esimene viis, kuidas valikut kitsendada, on mõelda sellele, kus ja mis tingimustes akutolmuimeja kasutamine toimub. On oluline vahe, kas parim akutolmuimeja tuleb lisaseadeks, et autot puhastada või on tolmuimeja kasutusel 200 ruutmeetrise eramaja igapäevaseks koristamiseks. Väga tihedalt ja korraga pikemal kasutamisel võib parem variant olla juhtmega varstolmuimeja.

Järgmiseks võta ette vajalikud funktsioonid. Kas sul on kodus lemmikloomi? Sinu jaoks on parim akutolmuimeja spetsiaalse karvade eemaldamiseks sobiliku otsikuga. Või on lapsed, kes armastavad veega mängida või kipuvad mahlaklaasi ümber ajama? Siis on parimad akutolmuimejad hoopis need, millega võib ka vedelikku imeda. Ehk soovid, et lisaks tolmu imemisele oleks samal masinal ka märgpesu võimekus? Kas sulle on piisav parim varstolmuimeja või soovid ka käsitolmuimeja funktsiooni?

Mõtle läbi enda soovid ja vajadused ning siis saad üsna kiirelt otsustada, millised tolmuimejad sinu vajadustele üldse ei vasta ja millised jäävad veel valikusse. Kui tolmuimejale seatud ootused on paigas ja valik kitsam, võib juba lähemalt vaadata erinevaid näitajaid ja faktoreid.

Parimad akutolmuimejad – mida sa pead jälgima?

Tolmuimeja võimsus on number, mida vaadatakse esimesena. Lühidalt selgitades näitab võimsus seda, kui palju elektrit tööriist kasutab. Selge see, et paksude vaipadega ja lemmikloomadega kodudes on parim akutolmuimeja see, mille imemisvõime on suurem. Aga – mootori võimsus ei ole ainus asi, mis määrab tolmuimeja imemisvõimsuse. Üllatavalt suur roll on tolmuimeja disainil ja otsikutel. Akutolmuimeja Dyson v15 komplektis on näiteks 5 otsikut.

Järgmine näitaja, mida jälgida, on tööaeg. Lisafunktsioonid muutuvad kasutuks, kui lubaduste järgi parim akutolmuimeja peab vastu vaid ühe ruumi jagu. Tööaja kõrval vaata ka seda, mis on laadimisaeg. Parim akutolmuimeja on see, millega saad terve kodu ühe korraga puhtaks. Nii on suuremal pinnal kasutamiseks parimad akutolmuimejad need, millel saab akusid vahetada. Kui üks aku saabki tühjaks, ei jää töö veel pooleli.

Vali parim akutolmuimeja oma kodu jaoks

On ju märkimisväärne vahe, kas soovid koristada plaaditud põrandalt jahu või vaiba seest loomakarvu. Parimad akutolmuimejad, millel on eri töörežiimid, lubavad reguleerida kasutatavat võimsust. Selliselt on koristamine esiteks efektiivsem ja teiseks kestab aku kauem.

Mõeldes millist varstolmuimejat osta, siis ära kiirusta, vaid võta valiku tegemiseks aega. Parim akutolmuimeja on mugav kasutada, muudab koristamise kergeks ja aitab sul kodu puhtana hoida.