Soojuskiirgur terrassile on jõudnud kohvikutest koduaedadesse

Kes siis ei oleks kuulnud ütlust, et pole olemas halba ilma, vaid on halb riietus. Kuigi selles on kindlasti tõtt, on rohkelt hetki, mil soojuskiirgur terrassile on parem valik, kui kolm kihti vammuseid.

Infrapuna soojuskiirgurid garanteerivad mõnusa keskkonna

Kõigepealt jõudis soojuskiirgur terrassile restoranide ja kohvikute maailmas. Söögikohtade jaoks on tegu läbimõeldud ning toimiva lähenemisega. Õigesti valitud soojuskiirgur terrassile pikendab oluliselt välihooaega hooaega ja suurendab saadaolevate laudade hulka. Nii saab terrassi kasutada hiliskevadest varasügiseni ning ka jahedamatel suveõhtutel on terrassi soojuskiirgur klientide seas väga hinnatud.

Sinu kui kliendi vaatepunktist on igati loogiline samm tuua restorani või kohviku väliterrassil kogetud mugavus oma kodusele terrassile. Mõnusalt hubase keskkonna loomiseks ära torma ostma täpselt sama mudelit, mida kasutatakse sinu lemmikkohvikus, vaid võta aega ning tutvu võimalustega. Eesmärk on ju siiski see, et leiaksid just endale sobiva lahenduse.

Kuidas valida õige soojuskiirgur terrassile ja soojuskiirgur tuppa?

Infrapunakiirguri valimisel on vaja tähelepanu pöörata selle võimsusele, mis omakorda tuleks valida vastavalt terrassi suurusele ning kasutusotstarbele. Aga isegi, kui sul on keskmisest suurem terrass, ei tähenda see, et tingimata on vajalik oluliselt võimsam elektriline terrassisoojendi. Palju efektiivsemalt võib toimida lahendus, kus soetad kaks väiksemat soojuskiirgurit, kuid paigutad need strateegiliselt terrassi eri nurkadesse.

On aga terrass tuulte eest hästi kaitstud või kaetud markiisiga, võib ka võrdlemisi suure pinnaga terrassile olla täiesti piisav üks hästi valitud soojuskiirgur. Üle pingutada pole vaja, siis hakkab terrassisoojendi all lihtsalt palav! Samal põhjusel on hea mõte valida mudel, mille soojustaset saab reguleerida vastavalt välistemperatuurile

Meie valikus on eri võimalusi pakkuvad soojuskiirgurid: need sobivad kinnitamiseks seinale (nii horisontaalselt kui vertikaalselt), lakke kui ka põrandale või lauale. Samamoodi on olemas variant valida infrapuna soojuskiirgur tuppa, soojuskiirgur õue või mudel, mis sobib kasutamiseks nii sees kui väljas. Jälgi aga ka seda, et kui ühed soojuskiirgurid sobivad õues kasutamiseks ilma eriliste lisatingimusteta, siis teine soojuskiirgur terrassile võib vajada kaitset otsese vihma eest.

Miks jätta gaasi soojuskiirgur poodi ja valida infrapuna soojuskiirgur?

Astud tekkidesse mässitult terrassile, lülitad terrassisoojendi sisse ning siis hakkad järk-järgult tekke vähemaks võtma? See kehtib siis, kui kasutada õli- või gaasisoojendeid. Infrapunaga toimiv terrassi soojuskiirgur pakub koheselt mõnusat soojust, sest see ei küta õhku, vaid soojendab ainult objekte, sh inimesi!

Infrapunakiirgur vajab töötamiseks voolu, kuid tegu on energiasäästliku lahendusega ehk sul pole vaja karta hiiglaslikke elektriarveid. Võid olla kindel, et elektriradiaatori kasutamine samal eesmärgil oleks selgelt kulukam! Energiasäästu aitab saavutada ka see, kui soetad mudeli, millel on reguleeritav termostaat, programmeeritavad taimerid ning energiasäästurežiim.

Esialgse investeeringuna on infrapuna soojuskiirgur terrassile tõenäoliselt kallim, kui gaasiga toimiv küttelahendus, ent kasutusmugavus, efektiivsus ja juba mainitud säästlikkus tasuvad pikemas plaanis igal juhul ära.