Juuksesirgendaja mitmekülgsed kasutusvõimalused

Nimetuse järgi võib ekslikult arvata, et juuksesirgendaja sobib vaid juuste pulksirgeks muutmiseks. Tegelikult on juuksesirgendajad abiks ka siis, kui soovid juustesse teha laineid või suisa lokke. Vaja on vaid teada, kuidas mis tulemus saavutada.

Kas on olemas kuumavaba juuksekoolutaja ja juuksesirgendaja?

Tehnoloogilised edusammud on jõudnud ka juuksemaailma. Näiteks on võimalik ka kuumaplaadivaba juuksehooldus! Nii on olemas Dyson juuksesirgendaja, mis kasutab juuste stiliseerimiseks, sh sirgendamiseks hoopis suure survega õhuvoolu. Sellise tehnoloogiaga sirgendaja on kasutatav nii kuivade kui niiskete juustega. Eriti mugav on ka see, et soengu tegemise ajal toimub ka juuste kuivatamine.

Tavalist sirgendajat tohib kasutada üksnes kuivadel juustel, olenemata siis sellest kas tahad juukseid muuta sirgemaks või hoopis lokilisemaks. Juuksesirgendaja kasutamine niisketel või veel vähem märgadel juustel ei ole tõhus ning on juuste jaoks hoopis vägagi kahjustav. Kui sinu tööriistaks on kuuma õhuga töötav parim föön või klassikalised kuumutusplaatidega juukse sirgendajad, on vajalik kuumakaitse kasutamine.  

Juuksesirgendaja valimine ehk millal on vajalik mini juuksesirgendaja

Pikemate juustega on tavaliselt paremaks valikuks laiemate plaatidega sirgendaja ning lühikeste juustega kitsaste plaatidega juuste sirgendaja. Üldiselt öeldakse ka seda, et lühemate juustega on väiksemate mõõtmetega sirgendajat ka lihtsalt kergem kasutada.

Sirgendaja mõõtmed on olulised ka siis, kui plaanid palju reisida. Väiksemat sirgendajat on lihtsalt mugavam kaasas kanda. Vaata aga seda, et sa ei teeks liialt järeleandmisi võimsuse või funktsioonide arvelt. Vajalik on siiski ka see, et juukse sirgendaja teeks oma tööd kiirelt ja tõhusalt.

Parim juuksesirgendaja teeb suurepärased lokid

Kerged lainelised juuksed saab paari lihtsa sammuga – painuta juuksesalk S-tähe kujuliseks ning säti sirgendaja plaatide vahele. Oota hetke või kaks, päästa juuksesalk plaatide vahelt, tõmba näpud salgust läbi ja ongi juuksesalk laines! Kui

Teine variant lokkide tegemiseks on asetada juuksesalk sirgendaja plaatide vahel ning siis sirgendajat ümber telje keerata. Mõne sekundi pärast võid sirgendaja mööda juuksepinda allapoole libistada ning ongi sirgest juuksesalgust saanud lokkis juuksesalk. Keeruta juuksesalk ümber sirgendaja plaatide ning libista samal ajal sirgendajat mööda juuksepinda allapoole.

Kuigi esimest korda katsetades võib juuksesirgendaja abil lokkide tegemine tunduda väga keeruline, siis ära anna alla. Võta parim juuksesirgendaja, vali päev, mil sa ei pea kuskile kiirustama ning katseta rahulikult eri viise lokkide tegemiseks. Kindlasti leiad selliselt endale sobivaima lahenduse ja ei pea muretsema, et see liiga kaua aega võtab. Nagu ikka, harjutamine teeb meistriks ehk et järgmisel korral läheb lokkide tegemine juba palju kiiremini.

Juuksesirgendajad igaks olukorraks!

Väga tihti on sirgendajat vaja peale juuksepesu ning kui kasutust on leidnud juukseföön, sest juuksed võivad olla tavalisemast kahusemad või tukk lokki kiskuda. Aga juuksesirgendajad võivad olla heaks kaaslaseks ka tavapäeval, kui jätta meelde, et mõnikord piisab väikestest detailidest.

Näiteks käid juuksed sirgendajaga kergelt üle aga juukseotsad koolutad õrnalt sissepoole. Või hoopis niipidi, et kasutad sirgendajat üksnes juuksesalkude keskkohtadel. Nii saad tulemuse, mis on korrastatud ja viisaka muljega, mõjumata siiski üleliia rangelt.

Sirgendaja abil saab tukale anda nii liikuvust, kui samal ajal ka kindla ilusa vormi. Väga ägeda tulemuse saab ka siis, kui ülejäänud juuksed on laines või lokkis ning ainult tukk on sirgendatud. Samamoodi on võimalus sirgendaja abil ainult tukka lokitada, mis lisab soengule lustakust ja kelmikust, ent ei nõua niivõrd kaua aega kui kõigi juuste lokitamine. Nagu näha, siis juuksesirgendajad avavad tõesti ukse väga erinevatele soenguvõimalustele!