ÕHUPUHASTI TUPPA KODU SISEÕHU KVALITEEDI PARANDAMISEKS

Kui soetad õhupuhasti tuppa aitab see sul parandada ruumi siseõhu kvaliteeti ja tagab meelerahu, et hingad kodus puhtast õhku. Õhupuhastajad on seadmed, mis suudavad sensorite abil tuvastada ja püüavad kinni ruumist soovimatud õhuosakesed. Õhupuhasti suunab puhastatud õhu seejärel tagasi ruumi. Siseõhu kvaliteedi parandamiseks toimub see filtreerimisprotsess õhupuhasti kasutamise ajal pidevalt.

 

Õhupuhastaja koju

Parima õhupuhastaja tuppa valimisel tuleb meeles pidada mõningaid kaalutlusi, mis aitavad sul otsustada ja voma alikut kitsendada.

Peamine põhjus õhupuhasti elutuppa ostmiseks on soov allergeenid õhust kinni püüda. Kasulik on eelnevalt uurida, millist tüüpi allergeene õhupuhasti suudab tuvastada. HEPA-filtriga õhupuhasti tuppa valimine tagab, et levinumad allergeenid eemaldatakse õhust ja hingad kodus puhtamat õhku.

Mõned õhupuhastid teenivad ainult ühte eesmärki: siseõhu puhastamine. Teised pakuvad täiendavaid eeliseid, nagu õhu jahutamine, niisutamine või soojendamine. Kui valid oma vajadustele parimad õhupuhastid tuppa, tee kindlaks, kas soovid lihtsalt õhku puhastada või soovid ka õhku niisutada või selle temperatuuri muuta. Kui sul on juba kodus kasutusel parimad soojuspumbad ja parim õhuniisutaja, ei ole täiendavate funktsioonidega õhupuhasti tuppa soetamine vajalik. 

Veel üks kaalutlus, mida õhupuhasti ostmisel meeles pidada, on see, kassinu kodus on suitsetajaid. Söe- või aktiivsöefiltriga õhupuhastaja aitab eemaldada ruumist suitsulõhna ja tagab puhtama õhu.

 

Õhupuhasti magamistuppa

Kui soetad õhupuhasti magamistuppa ja kavatsed seda  regulaarselt kasutada, arvesta selle mürataset kõrgeimal ja madalaimal kiirusel. Alla 30 detsibelli helitugevus võimaldab rahulikult magada. Kui plaanid oma magamistuppa õhupuhastit, osta seade, mis omab ka öörežiimi.

Koju õhupuhasti valimisel on oluline arvestada ruumi suurusega. Pead otsustama, kas vajad väikest või suurt õhupuhastit. Kui soetad õhupuhasti magamistuppa või kontorisse, töötab ka väikese või keskmise suurusega versioon.

 

Ainuüksi õhupuhasti tuppa soetamine ei taga veel ideaalselt õhukvaliteeti

Lisaks õhu puhastamisele võid vajada ka muid seadmeid kodus sissehingatava õhu kvaliteedi parandamiseks. Tihti võib tolmuosakeste suur hulk õhus olla tingitud oma aja ära elanud tolmuimeja kasutamisest. Võiksid kaaluda endale suurepärase varstolmuimeja soetamist, et õhupuhasti tööd märkimisväärselt lihtsustada 

Lisaks võib õhk ruumis olla lihtsalt liiga niiske või liiga kuiv. Mõlemale probleemile on aga õnneks lahendus olemas, sest liiga kuiva õhu niisutamiseks võid soetada õhuniisutid ning rõske ja ilmselgelt liigse niiskusega õhu aitab normaliseerida parim õhukuivati. Oluline on meeles pidada, et kvaliteetne õhk on nii puhtuse kui ka niiskusetaseme seisukohast ruumis pidevalt viibivate inimeste tervise jaoks ülioluline.