Föön koolutaja on suurepärane vahend efektsete soengute loomiseks

Föön koolutaja on üks nendest juuksehooldustarvikutest, mis võimaldab sul luua erinevaid soenguid kodustes tingimustes. Föön koolutaja maailm võib sulle veel tundmatu olla, kuid mitte kauaks!

Milline on hea föön koolutaja?

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas saaksid ise saavutada juuksuriväärse ja efektse soengu? Iga edukas ettevõtmine algab alati korralikust ettevalmistusest. Seega on esiteks vajalik kvaliteetne töövahend, mille heaks näiteks on Dyson föön ja föön koolutaja või ka juhtmevaba sirgendaja. Eks kõik sõltub siiski sellest, mis on sinu eesmärgiks.

Järgmiseks on tarvilikud ka õiged hooldusvõtted. See tähendab, et oled juuksed rätikuga kuivatanud ja liigse niiskuse eemaldanud ning kasutad ka kuumakaitset, et juukseid mitte kahjustada. Kõigepealt on tarvis juuksed kuivatada. Föön koolutaja tuleb sellega hästi toime, ent kui see juuksehooldustarvik veel puudub, siis vali parim föön. Alles siis, kui juuksed kuivad, on sobivaks tööriistaks parim sirgendaja või lokitangid, et jätkata soengu tegemisega.

Vali parim föön koolutaja

Kuigi oleme siin maininud mitut eri juuksehooldustarvikut, sh sirgendaja, föönid ja koolutajad, siis võimalik et piisab ühest mitmekülgsest lahendusest. Olgu sooviks sirged, lainelised või lokkis juuksed, föön koolutaja pakub võimalusi mitme stiilse soengu tegemiseks.

Lisaks on hea teada seda, et Dyson föön koolutaja ja ka mõni kindel juuksesirgendaja sobib kasutamiseks ka niisketel juustel ehk et see on viisiks, kuidas saavutada hea tulemus minimaalse ajakuluga ning ilma kuumuskahjustusteta.

Ihaldatud tulemuse saavutamiseks on föön-koolutaja komplektis erinevad otsikud, ent kindlasti on hea teada ka mõningaid soengutegemise aluseid. Soovides lisada juustesse rohkem volüümi, pead juuste stiliseerimisega alustama juba juuksejuurtest. Nii muutuvad juuksed kohevamaks ja visuaalselt lopsakamaks.

Isegi siis, kui kasutad kuumakaitset, proovi vältida liiga kõrge temperatuuri kasutamist. Võimalusel vali juukseföön koolutaja, mis kasutab tohuse tulemuse saavutamiseks tugevat õhuvoolu, mitte lihtsalt kuumemat õhku. Kui see pole võimalik, vali madalam temperatuur ning ole lihtsalt valmis veidi suuremaks ajakuluks.

Kas sulle on vajalik pöörlev föön koolutaja?

Föön koolutaja suurimaks eeliseks on selle erinevad lisad. Komplekti võivad kuuluda difuusor, eri pikkuses lokitangid, ümmargune kohevust lisav hari, sirgendushari, siluv föön, laiade piidega kamm ja jäik silumishari. Tõenäoliselt ei kasuta sa kõiki neid võimalusi, nii et enne lõpliku ostuotsuse tegemist vaata üle, mida üks või teine föön-koolutaja pakub ja mõtle läbi, mis leiaks reaalselt kasutust.

Mõni lisa ei ole alati hädavajalik, ent selle olemasolu osutub ikkagi kasulikuks. Nii on heaks näiteks ümarhari. Pöörlev föön koolutaja ümarharjaga tähendab seda, et pead lihtsalt juuksed fööni peale tõstma ning pole vaja kätt liigutada ega juukseid edasi sättida. Või siis Coanda-efekti kasutavad otsikud, et kuivatada, siluda ning peita lendlevad juuksed ühe korraga. Elu on kohe palju kergem, kui pole tarvis otsikuid ega juuksehooldustarvikuid vahetada.

Ära pelga katsetada. Võib juhtuda, et pärast paari korda proovimist on selge, et just föön koolutaja on sinu jaoks see lahendus, mis muudab soengu tegemise uskumatult kiireks ja kergeks.