Juukseföön ja mida selle kasutamisest ning valimisest teada?

Võimalik, et sa oled juba tihe juuksefööni kasutaja. Päris kindlasti kasutad sa seda vähemalt aegajalt. Oled sa aga kindel, et sul on juukseföön õigesti kasutusel ning sa ei kahjusta teadmatusest oma juukseid?

Kvaliteetsed juukseföönid on vaid üheks sammuks!

Ka maailma parimad föönid ei suuda kõike päästa, kui neid kasutatakse valesti. Nii pole mingid tarvidust föönitada pesemata ja kuivi juukseid. Juukseföön on mõeldud juustest liigse vee välja saamiseks. Föönitades kuivi juukseid rikud sa juuste niiskustasakaalu ning muudad need hapramaks.

Teiseks töötavad juukseföönid kõige paremini siis, kui oskad nende eri seadeid ära kasutada. Tänapäeval tuleb ka kõige tavalisem juukseföön õhuvoolu võimsuse reguleerimise võimalusega. Parim sirgendaja ja parim föön on aga need, mis pakuvad võimalust muuta ka temperatuuri.

Esmalt kasuta võimsaimat, aga mitte kõige kuumemat, et liigne vesi ja niiskus juustest välja saada. Seejärel, kui juuksed on piisavalt kuivad, võid õhuvoolu madalamaks reguleerida ja alustada täppistöö ning viimistlemisega. Lõpetatud soeng käi üle õrna külma õhuga.

Parim föön ei pruugi olla see, mida oled alati kasutanud

Mõnikord langeme oma harjumuste ohvriks. Juukseföön, mis on sind ustavalt juba pikki aastaid teeninud, ei pruugi enam olla parim variant. Esiteks on ka juukseföönid pidevas muutumises. Leitakse uusi tehnoloogilisi lahendusi ja võimalusi, mida siis järkjärgult avalikkuse ette tuuakse.

Teiseks võivad muutuda sinu enda soovid ning juuste föön, mis tuli hästi toime juuste üldise kuivatamisega, ei pruugi sugugi olla parim variant detailse soengu tegemiseks. Selle asemel, et oma oskusi kiruda, tee endale kingitus – soeta õige juukseföön ning soengu tegemine muutub kohe palju kergemaks.

Kolmandaks muutuvad meie juuksed. Aastate möödudes märkad, et juuksed muutuvad õhemaks, kaotavad sära ning tekivad juusteta laigud. Juuksed võivad muutuda sirgemaks või hoopis tõmbuda lokki. Selge see, et pead muutma juuste eest hoolitsemist.

Millal valida ioniseeriv föön, millal aga difuusor föön ja millal juhtmevaba juukseföön?

Jõuamegi sinna, et on vaja teada, millal mida valida. Difuusor föön hajutab ja pehmendab õhuvoolu, mistõttu see on eriti hinnatud just nende seas, kellel on lokkis või lainelised juuksed. Nii ei muutu lokid-lained kahuseks, vaid saavutavad just parema struktuuri ning kindla vormi.

Ioniseeriv föön lõhub veemolekule, mis omakorda lühendab juuste kuivamisaega. Samamoodi ei ole ioniseeriva fööni kasutamise järel juuksed kräsulised ega elektrit täis. Võib aimata, et sellised juukseföönid sobivad kõige paremini neile, kel on ajaga tavaliselt kitsas käes ning juuksed tihtipeale kahused ja kontrolli alt väljas.

Ja kuigi olemas on juhtmevaba sirgendaja, siis juhtmevaba juukseföön ei ole veel turule jõudnud. Kuna tavaliselt on juhtmevaba juuksesirgendaja valitud tänu paindlikkusele, mida see pakub, siis parimaks alternatiiviks on võimalikult pika juhtmega juukse föönid. Nii on väiksem tõenäosus, et fööni ei saa käsitleda peegli ees, vaid pead pimesi katsetama.

Olles siiani tulnud toime juhuslikult valitud fööniga, võib olla keeruline mõista, millist rolli omab korralik ja kvaliteetne juukseföön. Küll ei ole aga kunagi liiga hilja avastada uusi lahendusi, mis annavad sulle enesekindlust ja muudavad elu kergemaks.