Vali parim föön nende 10 nipi abil!

Föönid võivad esmapilgul tunduda väga sarnased, kuid reaalsuses ei tasu ostuotsust siiski päris pimesi teha. Heal juhul jääb valesti valitud föön ülesannete täitmisega jänni, halval juhul võid aga lausa juuste tervist kahjustada. Edasi lugedes leiad kümme asja, millele fööni valimisel tähelepanu pöörata.

1.       Millised juuksed sul on?

Meie juuksed ja juuste vajadused on erinevad ehk ka parim föön tähendab eri asju. Mõtle sellele, kas su juuksed on õhukesed või paksud; kas sirge või lokkis struktuuriga. On need tugeva tervisega või pigem haprad ning kipuvad kergelt katkema. Nõrkade juustega on veelgi tähtsam, et valitud osutuks just parim juuksesirgendaja ja föön, mis ei teeks su juustele kahju.

2.       Ioniseeriv föön või keraamiline või titaanist föön?

Õrnadele ning õhukestele juustele sobib soojust ühtlaselt hajutav keraamiline föön. Paksude või kuivade ja kahuste juustega võta valikusse ioniseeriv föön. Need kasutavad kuivatamiseks negatiivselt laetud ioone, tänu millele toimub juuste kuivatamine tavalisest kiiremini ning lõpptulemuseks on väga sile soeng.

Titaanist föönid pakuvad ühtlast kiiret ja kõrget kuumust, olles seejuures väga kerge kaaluga. Nende kahe põhjuse tõttu on tihtipeale just need professionaalsed föönid. Ja lõpetuseks, olemas on ka infrapunaföön, mis kuivatab juukseid seestpoolt.

3.       Parim juukseföön on mitmekülgne

Kui hotellis ööbides võib leppida fööniga, mil pole valikuvõimalusi, siis isiklik föön peaks olema selline, mis pakub rohkem kasutusvõimalusi. Mõtle läbi, mis otsikuid sul läheks vaja ja veendu, et valikus on föönid, mis pakuvad sulle vajalikke võimalusi. Vaata ka seda, et otsikute vahetus oleks kerge ja kiire. Näiteks Dyson föön on magnetiliste otsikutega, mis teeb vahetamise eriti mugavaks.

Kitsas piluotsik on mõeldud täpseks, kasvõi salkude kaupa, soengu tegemiseks. Föön difuuseriga on fantastiline abiline lokkide rõhutamiseks ja kahususe vähendamiseks. Nõrga õhuvooluga otsik säästab tundlikku peanahka, samas kui kammotsik aitab juba juuste kuivatamise ajal neile mahtu ja vormi lisada.

4.       Kuumuse reguleerimine

Nii juuksesirgendaja kui juukseföön peaksid pakkuma kuumuse reguleerimise võimalust. Kuigi see peaks olema tänapäevaks juba kujunenud standardiks, siis kontrolli see enne ostu lõpetamist igaks juhuks üle. Eriti hea oleks see, kui valitud föön pakub külma õhu kasutamise võimalust, mis aitab juukseid säästa.

5.       Võimsuse reguleerimine

Kas teadsid, et kui juuste kuivatamine võtab soovitust kauem aega, siis kuumuse tõstmise asemel võiksid alustada hoopis tugevuse reguleerimisega. Nii et vali igal juhul föön, millel on variant õhu võimsust reguleerida.

6.       Kas on olemas akuga föön?

Kuigi olemas on juhtmevaba sirgendaja, siis föön käib veel juhtmega seina. Seega veel üks aspekt, millele tähelepanu pöörata – fööni juhtme pikkus. Liiga lühikese juhtmega võib juhtuda, et sa saad valida, kas kasutad fööni või oled peegli ees, sest mõlemat korraga pole võimalik teha. Vähemalt kahe meetri pikkuse juhtmega föönid on tavaliselt juba kindlaks valikuks.

7.       Kui võimsad föönid peaksid olema?

Mida õhemad ja lühemad juuksed, seda madalama võimsusega föön on sinu jaoks juba täiesti piisav. Rusikareeglina võib jälgida, et fööni võimsus jääks vahemikku 1400-1800 W. Jah, juuksed saab kuivaks ka madalama võimsusega fööniga, ent see võtab lihtsalt tublisti kauem aega.

8.       Raske tööstuslik föön või tilluke reisiföön?

Üks asi, millele ei osata tähelepanu pöörata, on fööni kaal. Mida tihedamalt või pikemalt föön kasutust leiab, seda tähtsamaks kaal osutub. Samamoodi on kerge kuumaõhu föön või suisa spetsiaalne reisiföön parem valik tihedatele lendajatele, sest lennukiga reisides on iga gramm arvel.

9.       Tubli vaikne föön!

Siin on võrdlemisi lihtne reegel – mida madalam müratase, seda parem! Muidugi, võimsam juukseföön on tavaliselt ka mürarikkam, nii et pead enda jaoks leidma sobiva tasakaalu.

10.  Parim föön teeb juuksed ilusaks ja tuju heaks

Viimane, kuid mitte sugugi väheoluline, on fööni välimus. Jah, juukseföön ja sirgendaja on mõlemad praktilised tööriistad, kuid see ei tähenda, et sa ei võiks nende disainile tähelepanu pöörata. Meil kõigil on omad eelistused ning kui teiste näitajate järgi on mõned föönid võrdsed, võid kindlasti teha valiku selle järgi, milline föön sulle lihtsalt välimuse poolest rohkem meeldib.